Chirosan 500g

Práškový dezinfekční přípravek na dezinfekci ploch a nástrojů.

Kód:
548
Chirosan 500g
Skladem 5 +
Dostupnost na prodejně 23. 7. 2018
Doručení zásilky 24. 7. 2018
Cena 282,00 Kč vč. PHE a DPH

Popis zboží

Určený pro jednofázovou dezinfekci a mytí lékařských nástrojů a pomůcek i pro jednofázovou dezinfekci a mytí všech omyvatelných ploch a povrchů ve zdravotnictví. Vhodný k běžné dezinfekci, ke druhému a vyššímu stupni dezinfekce nástrojů a pomůcek. Výborné mycí vlastnosti díky enzymatickým a tenzidovým složkám Velmi šetrný k nástrojům - výborná materiálová kompatibilita

Účinné látky generovaná kyselina peroctová

Pomocné látky: peroxoboritan sodný, TAED, enzymy, inhibitory koroze Spektrum účinnosti baktericidní, MRSA, plně virucidní, mykobaktericidní, tuberkulocidní, fungicidní, sporocidní Aplikace

Příprava pracovního roztoku: K získání požadované koncentrace pracovního roztoku rozmíchejte potřebné množství přípravku ve vodě o teplotě 20 - 25 oC. 0,8 % roztok se připraví rozmícháním 8 g přípravku (= 1 přiložená lžíce v balení) v 992 ml vody. Po 15 minutové aktivaci je roztok připraven k použití. Nerozpuštěná část přípravku na dně nádoby je žádoucí. Předsterilizační příprava: Z nástrojů a pomůcek určených k dezinfekci předem odstraňte hrubé nečistoty. Nástroje vkládejte do připraveného pracovního roztoku - nástroje musí být plně ponořeny pod hladinu roztoku. Po příslušné době expozice nástroje vyjměte, opláchněte vodou a osušte.

Vyšší stupeň dezinfekce: Dle doporučení výrobce nástroj rozeberte a vyčistěte. Očištěné a osušené nástroje vložte do pracovního roztoku tak, aby byly naplněny všechny duté části a nevznikaly v nich vzduchové bubliny. Po příslušné době expozice je nutné předměty vyjmout a opláchnout vodou, jejichž úroveň čistoty je stanovena příslušnou vyhláškou. Osušte a uskladněte dle schválených podmínek. Dezinfekce ploch a předmětů: Z ploch a předmětů předem odstraňte hrubé nečistoty. Plochy a povrchy předmětů otřete pomocí textílie (mop, utěrka apod.). smočené v pracovním roztoku. Malé, voděodolné předměty lze ponořit do pracovního roztoku a po uplynutí doby expozice opláchnout vodou a osušit.

Pracovní roztok lze na menší plochy a předměty aplikovat i postřikem. teplota roztoku ve UVZ myčce max 25 oC Oblast použití Určen k dezinfekci a mytí nástrojů a pomůcek z chirurgické oceli, skla, keramiky, plastů (PVC, plexisklo), pryže, stálobarevných tkanin. Vhodný také k dezinfekci ploch a předmětů (podlahy, stoly, apod.). Vhodný k dezinfekci dentálních otiskovacích hmot a protéz (silikony, polyethery, algináty). Vhodný k dezinfekci anesteziologického příslušenství, dýchacích masek, tonometrů, inkubátorů. Vhodný k dezinfekci vodoléčebných van, okolí bazénů a balneoprovozů.

Parametr Popis
Vybírejte z top značek