Odborné kurzy a semináře oborů pedikúra/podologie - ODEL LABORATORIES s.r.o.

NOVÉ TERMÍNY NA ZÁŘÍ AŽ PROSINEC 2018

AUTORIZOVANÉ EDUKAČNÍ CENTRA OSTRAVA/PRAHA/BRATISLAVA značek pro ČR a SRhadewe, BUSCH, PODOPHARM, 3TO - PODOSTRIPE, podofix, COMBIped, demykomed, ERKODENT, ERKOTON, UNGUISAN, SANAMED, FUSSPUNKT atd.

Vážení zájemci o kurzy a semináře v oblasti péče o nohy,

připravili jsme pro Vás rozmanitou nabídku odborných kurzů a nových seminářů, určených pro profesionální pedikérky, manikérky a kosmetičky, které se chtějí dále zdokonalovat. Jsou pořádány v nově vybavené ACADEMII v Ostravě (200 metrů od hlavního vlakového nádraží), v ACADEMII v Praze (200 metrů od stanice metra Nám.Republiky) a nově také v ACADEMII v Bratislavě. Je rovněž zcela nově vybavená vč. přístrojů hadewe.

Kurzy a semináře vedou velmi zkušení a certifikovaní odborníci ze svých oborů a lékaři, kteří vykonávají svou praxi a publikují odborné články. Ohlasy a fotografie z kurzů na FB - Poradna PROFI-PEDIKURA.cz.

(Foto zcelá nová ACADEMIE OSTRAVA - další fotky zde)

ACADEMIE OSTRAVA/PRHAHA/BRATISLAVA májí nové vybavení vč.včetně nehlučných bezuhlíkových přístrojů hadewe. ACADEMIE Ostrava se nachází v budově společně s obchodem a výdejním místem e-shopu profi-pedikura.cz. Aktuální fotky ACADEMIA OSTRAVA.

Speciální nabídka pro účastníky našich kurzů a seminářů 2018. Velká kniha onemocnění nehtů za cenu 990 Kč (standarní cena 1190 Kč). Platnost týden po skončení kurzu/semináře. Stačí napsat do poznámky v objednávce ,,Velká kniha za 999 Kč a termín absolvovaného kurzu/semináře".

Nabídka odborných kurzů: (OV - Ostrava, PR - Praha, BA - Bratislava):

 • Nejpopulárnější kurz - Přeškolení přístrojová pedikúra (OV, PR, BA) Více zde

  Kurz přeškolení na přístrojovou pedikúru, Ostrava - 1.990,- Kč, Praha - 2.490,- Kč, Bratislava - 100 EUR - nyní jen 80 EUR - zaváděcí zvýhodněná cena!

  NEJOBLÍBENĚJŠÍ A NEJPOPULÁRNĚJŠÍ KURZ!

  Cílem kurzu je získat základy pro práci s podologickým přístrojem s odsáváním a naučit správně vybírat a hlavně používat jednotlivé frézy.

  Možnosti přístrojové pedikúry: tvarování a pealing nehtové ploténky, uvolnění nehtových valů. Dále ošetření mozolů, zrohovatělé kůže, kuřích ok, rozpraskané kůže na patách, zarostlých nehtů, nehtů postižených mykózou a ošetření nohou diabetiků.

  Kurz se skládá z teorie, ale hlavně z tréninku na modelech. Probíhá v našich nově vybavených Academiích v Ostravě, Praze a také v Bratislavě, vždy pouze pro 4 účastníky, pracuje se s novými, nehlučnými a bezuhlíkovými přístroji značky hadewe na dou až čtyřech pracovištích, zajištujeme pouze vlastní modely. Kurzy vedou zkušené lektorky s 20 letou a 8 letou praxí v oboru.

  Termíny a on-line přihláška ZDE                                                          

   

 • 2v1 Ošetření zarostlého nehtu/Orthonyxie - aplikace špon podofix/COMBIped,podostripe (OV, PR, BA) Více zde

  2v1 Kurz ošetření zarostlého nehtu/Kurz špony na nehty podofix/COMBIped,podostripe Ostrava - 3.080,- Kč, Praha - 3.480,-Kč, Bratislava 135 EUR nyní jen 120 EUR - zaváděcí zvýhodněná cena!

  Tématicky ojediněný a nesmírně užitečný kurz, kde jde především o pochopení nehtu jako celku, který je závislý na okolních vjemech. Jde o propojení dvou kurzů, které spolu úzce souvisí. Je cíleně veden z části teoretické k části praktické, kde se mechanickou cestou dostaneme až k aplikaci šponovacích systémů (podofix, COMBIped)

  Náplň kurzu: stavba nehtu, seznámení s tvary nehtu, které mají schopnost zarůstat, praktická ukázka na modelu, mechanické ošetření zárustu, druhy tamponád, přídavné produkty. Lehká abraze, tapování, aplikace šponovacích systémů + aplikace šponovacích systémů účastníky navzájem.

   

   

   

  Termíny a on-line přihláška ZDE 

 • NOVINKA - Hluboká ABRAZE - ošetření nehtu a postiženého místa napadaného onychomykózou a onycholýzou (OV) Více zde

  Hluboká ABRAZE - ošetření nehtu a postiženého místa napadaného onychomykózou a onycholýzou, Ostrava - 1.890,- Kč.

  Jde o speciální techniku broušení nehtové ploténky napadené onychmykózou a onycholýzou na hluboké a vysoké otlaky a kuří oka. U bradavic jde o povrchovou abrazi.

  Náplň kurzu:

  • teoretická část - představení přídavných prodkutů řada PROPOLIS, řada PODOPHARM (ONYGEN - přpravek pro přilnavost nehtové ploténky) a dalších nových produktů na onychomykózy. Představení specielních fréz, vhodných pro hluboký výbrus.
  • praktická část - model (aplikace produktů na postižené místo před), kompletní výbrus, konečné ošetření po ABRAZI. Následné rady pro domácí ošetření řadou PROPOLIS a PODOPHARM, diskuze.

   

  Termíny a on-line přihláška ZDE 

 • DOPORUČUJEME - Ošetření zarostlého nehtu (OV) Více zde

  Kurz ošetření zarostlého nehtu, Ostrava - 1.490,- Kč

  Náplň kurzu: stavba nehtu, seznámení s tvary nehtu, které mají schopnost zarůstat, praktická ukázka na modelu, mechanické ošetření zárustu, druhy tamponád, přídavné produkty. Lehká abraze, tapování.

  Zaručujeme individuální přístup a věříme, že tento kurz bude velkým přínosem pro vaši budoucí práci. Kurz vede zkušený specialista a odborník zaměřený na ošetřování zarostlých nehtů. Každý účastník kurzu obdrží certifikát o absolvování.

  Termíny a on-line přihláška ZDE 

   

 • Aplikace drátkových špon na zarostlé nehty PODOPHARM  - POUZE PRO POKROČILÉ! (OV, PR, BA) Více zde

  Kurz drátkové špony na nehty PODOPHARM, Ostrava - 2.490,- Kč, Praha - 2.490,- Kč, Bratislava - 100 EUR

  Jedná se o speciální kurz zhotovování a aplikování drátkových špon na zarostlé nehty PODOPHARM vedený odborníkem s dlouholetou praxi.

  PODOPHARM® - unikátní patentovaný systém drátkových nehtových špon pro bezbolestnou a neinvazivní metodu ošetření zarostlých a deformovaných nehtů. Velmi účinný a kompletní systém, určený především pro tvrdý až velmi tvrdý nehet - cenově dostupný. Velmi rychlý nástup rovnání nehtů. Špony PODOPHARM jsou vyráběny strojově a nikoliv ručně, což zajišťuje správný a dlouhodobý tah. Další podrobné informace ZDE. Video s aplikací špon PODOPHARM® ZDE.

  Nástroje a vybavení zapůjčíme. Není nutné předem zakoupit! Každý účastník kurzu obdrží certifikát o absolvování.

  Termíny a on-line přihláška ZDE 

                              

 • Zhotovování individuálních silikonových korektorů (OV) Více zde

  Kurz zhotovování silikonových korektorů, Ostrava - 1.490,-Kč

  Speciální kurz pro zhotovení silikonových korektorů ERKOTON. 

  Náplň kurzu: anatomie nohy, seznámení se s materiály a technikou zhotovování, možnosti využití korektorů, zhotovování korektorů-praktické cvičení.

  Používáme dvousložkovou silikonovou hmotu ERKOTON 20 a 30, která je velmi elastická, pevná, snadná pro modelaci, finální broušení a navíc je i velmi přííjemná k nošení. Jako schválená zdravotní pomůcka splňuje přísné kritéria fyziologickou a dermatologickou nezávadnost. Každý účastník obdrží certifikát o absolvování.

  Termíny a on-line přihláška ZDE 

   

 • 2v1 Nehtová protetika/Zhotovování korektorů (OV, PR, BA) Více zde

  2v1 Nehtová protetika/Zhotovování korektorů, Ostrava - 3.080,- Kč, Praha - 3.480,-Kč, Bratislava 135 EUR nyní jen 120 EUR - zaváděcí zvýhodněná cena!

  Kurz Nehtové protetiky Unguisan

  Speciální kurz, ve kterém se naučíte zhotovovat náhrady části nebo celé nehtové ploténky. 

  Náplň kurzu: anatomie nehtu, seznámení s materiálem a možnosti použití materiálu dle typu ošetření, korekce části nehtové ploténky, korekce celé nehtové ploténky, praktické cvičení.

  Používáme systémy Unguisan pro vytvoření plnohodnotné nehtové náhrady. Veškerý pracovní materiál splňuje přísná kritéria pro fyziologickou a dermatologickou nezávadnost. Každý účastník kurzu obdrží kromě certifikátu o absolvování kurzu.

   

  Speciální kurz pro zhotovení silikonových korektorů ERKOTON. 

  Náplň kurzu: anatomie nohy, seznámení se s materiály a technikou zhotovování, možnosti využití korektorů, zhotovování korektorů-praktické cvičení.

  Používáme dvousložkovou silikonovou hmotu ERKOTON 20 a 30, která je velmi elastická, pevná, snadná pro modelaci, finální broušení a navíc je i velmi přííjemná k nošení. Jako schválená zdravotní pomůcka splňuje přísné kritéria fyziologickou a dermatologickou nezávadnost. Každý účastník obdrží certifikát o absolvování.

   

  Termíny a on-line přihláška ZDE 

 • Přeškolení na sprejovou přístrojovou pedikúru (OV) Více zde

  Kurz přeškolení na SPREJOVOU přístrojovou pedikúru, Ostrava - 1.990,- Kč

  Sprejová přístrojová pedikúra je odborné ošetření nohou, kdy se používají speciální přístroje s mlhovým/sprejovým postřikem, které umožňují kvalitní a velmi příjemné ošetření. Ošetřované místo je chlazeno kapalinou, a tím se při správném použití snižuje riziko popálení, proto je tato technologie vhodná pro diabetiky. Přístroje jsou bezprašné, tiché a mají bezuhlíkové motory.

  Cílem kurzu je získat základy pro práci se sprejovým přístrojem a frézami, dále se naučit vybírat frézy pro jejich správné použití.

  Možnosti přístrojové pedikúry: dotvarování a pročištění nehtů, dále ošetření mozolů, zrohovatělé kůže, kuřích ok, rozpraskané kůže na patách, zarostlých nehtů, nehtů postižených mykózou a ošetření nohou diabetiků.

  Kurz je pouze pro 4 účastníky a skládá se z teorie a z praktické výuky na modelech. Pracuje se s kvalitními sprejovými přístroji značky hadewe. Každý účastník obdrží certifikát o absolvování.

  Termíny a on-line přihláška ZDE         

                                         

 • Aplikace špon na zarostlé nehty podofix/COMBIped,podostripe (OV) Více zde

  Kurz špony na nehty podofix/COMBIped, podostripe, Ostrava - 1.790,- Kč

  Speciální kurz, ve kterém se účastníci naučí a prakticky vyzkouší aplikace špon na zarostlé nehty podofix a COMBIped. Dále bude představen zcela nový systém špon podostripe, včetně ukázky aplikace.

  Cena za školení obsahuje náklady na použité špony podofix, COMBIped a ostatní spotřební materiál. Každý účastník obdrží certifikát o absolvování.

  Termíny a on-line přihláška ZDE 

 • Zhotovování individuálních silikonových korektorů (OV) Více zde

  Kurz zhotovování silikonových korektorů, Ostrava - 1.490,-Kč

  Speciální kurz pro zhotovení silikonových korektorů ERKOTON. 

  Náplň kurzu: anatomie nohy, seznámení se s materiály a technikou zhotovování, možnosti využití korektorů, zhotovování korektorů-praktické cvičení.

  Používáme dvousložkovou silikonovou hmotu ERKOTON 20 a 30, která je velmi elastická, pevná, snadná pro modelaci, finální broušení a navíc je i velmi přííjemná k nošení. Jako schválená zdravotní pomůcka splňuje přísné kritéria fyziologickou a dermatologickou nezávadnost. Každý účastník obdrží certifikát o absolvování.

  Termíny a on-line přihláška ZDE 

   

 • Nehtová protetika Unguisan (OV, BA) Více zde

  Kurz nehtové protetiky Unguisan, Ostrava - 1.690,-Kč, Bratislava - 65 EUR nyní jen 60 EUR - zaváděcí zvýhodněná cena!

  Speciální kurz, ve kterém se naučíte zhotovovat náhrady části nebo celé nehtové ploténky. 

  Náplň kurzu: anatomie nehtu, seznámení s materiálem a možnosti použití materiálu dle typu ošetření, korekce části nehtové ploténky, korekce celé nehtové ploténky, praktické cvičení.

  Používáme systémy Unguisan pro vytvoření plnohodnotné nehtové náhrady. Veškerý pracovní materiál splňuje přísná kritéria pro fyziologickou a dermatologickou nezávadnost. Každý účastník kurzu obdrží kromě certifikátu o absolvování kurzu.

  Termíny a on-line přihláška ZDE  

   

 • Účinné techniky masáží nohou (OV) Více zde

  Kurz účinných technik masáží nohou, Ostrava - 1.890,- Kč

  MĚKKÁ TECHNIKA NOHY  - uvolnění svalů, drobných kloubů nohy, ošetření bolestivých bodů. Doporučujeme aplikovat na přetížené nohy nebo nohy v napětí. Toto velmi příjemné a účinné ošetření ocení každý klient, pro kterého bude technika měkké nohy vhodná.

  OLEJOVÁ MASÁŽ - sportovní masáže lýtka

   

   

   

  ČOKOLÁDOVÁ MASÁŽ SE ZÁBALEM NOHOU -  řadí se mezi nejoblíbenější masáže, protože působí na všechny smysly našeho těla! Je výborná na vyhlazení pokožky, dobrou náladu, odplavení toxických látek a na uvolnění ztuhlých svalů. Čokoláda vyživuje a zvlhčuje pokožku, podporuje tvorbu endorfinu a serotoninu, tedy hormonů radosti. Vůně čokolády, svěží a hladká pokožka, uvolněné a zregenerované svaly potěší.

   

   

   

  MEDOVÁ MASÁŽ NOHOU  - velmi příjemná a osvědčená léčitelská detoxikační metoda masážním medem. Medová masáž využívá detoxikačních účinků medu a kompresních masérských hmatů, tím dochází k odstraňování starých usazenin a jedů až z hloubky tělesných tkání.  Toxiny se v našem těle usazují vlivem léků, potravin, kouření a nezdravého životního stylu. Každý účastník obdrží certifikát o absolvování.

  Odborný garant, školitel: Mgr.Iva Chwalková

  Termíny a on-line přihláška ZDE 

 • Okluze - ošetření " odlehčení a krytí" defektů - kuří oka, mozoly, ragády (OV, BA) Více zde

  Kurz okluze - ošetření "odlehčení a krytí" defektů - kuří oka, mozoly, Ostrava - 1.590,-Kč, Bratislava - 60 EUR

  Tento kurz je určen pro 6-8 účastníků a skládá se z teorie a z praktické výuky. Každý účastník obdrží certifikát o absolvování.

  Teoretická část:
  - Kůže-stavba, fyziologie, patologické změny, mechanické vlivy.
  - Materiály, příprava,použití
  - Přídavné produkty(změkčovače)-použití

  Praktická část:
  - Model, práce na defektu-skalpel-fréza-tvorba krytí
  - Závěr-diskuse.

  Termíny a on-line přihláška ZDE  

 • Klasická ,,Mokrá" pedikúra - refresh (OV) Více zde

  Kurz klasická ,,Mokrá" pedikúra - REFRESH, Ostrava - 1.590,-Kč

  Tento kurz je určen pro 4-6 účastníků a skládá se z teorie a z praktické výuky na modelech. Každý účastník obdrží certifikát o absolvování.

  Teoretická část:
  - Představení nástrojů, popis-cílené použití
  - Přídavné produkty-použití
  - Zásady hyg.očisty-příprava dezinfekcí

  Praktická část:
  - Model-kompletní pedikura
  - Hyg.očista použitých nástrojů-předsterilizační proces-sterilizace.
  - Závěr-diskuse

  Termíny a on-line přihláška ZDE  

Nabídka odborných seminářů: připravujeme na podzim semináře ergonomie v pedikúře a ekonomika v pedikúře

 • Bolesti nohy pohledem ortopeda pro pedikérky, Mudr. Mgr. Tomáš Kocourek (OV) - jaro 2019 Více zde

  DOPORUČUJEME - Bolesti nohy pohledem ortopeda pro pedikérky, Mudr. Mgr. Tomáš Kocourek, Ostrava - 1.790,-Kč vč. barevné dokumentace

  Zcela nový odborný seminář speciálně připravený pro potřeby pedikérek a pedikérů. Můžete se těšit na bohatou vlastní databázi obrázků a rengenových snímků, týkajících se problematiky nohy.

  Obsah semináře: Anatomie nohy pro pedikérky, Základní funkce nohy, Jak diagnostikovat bolesti nohy, Deformity palce, Deformity prstů, Problematika ploché nohy, Konzervativní (neoperační) léčba, Operační možnosti, Diskuze a dotazy účastníků

  Účastník tohoto odborného semináře obdrží kromě certifikátu i prezentaci s bohatou fotodokumentací.

  Představení Mudr. Mgr. Tomáš Kocourek

  Narozen 1978 v Přerově, absolvent 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze (MUDr.) a Fakulty zdravotnických věd Univerzity Palackého v Olomouci (Mgr.). První odborné zkušenosti získány v Traumacentru Fakultní nemocnice v Brně, od roku 2009 lékař Ortopedicko-traumatologického oddělení nemocncie v Přerově s atestací v oborech úrazová chirurgie a ortopedie.

  Termíny a on-line přihláška ZDE

 • Péče o nohy z pohledu dermatovenerologa - diagnostika a terapie pro pedikérky - Mudr. Jana Kafková (OV) - jaro 2019 Více zde

  Péče o nohy z pohledu dermatovenerologa - diagnostika a terapie pro pedikérky - Mudr. Jana Kafková (Zímová), Ostrava - 990,-Kč vč. barevné dokumentace, JARO 2019

  Seznamte se se svýma nohama - základní informace a pravidla péče o nohy
  Potrava pro nohy - základní výživa pro zdravé nohy a nehty
  Pedikúra v salonech versus domácí pedikúra -  aneb interaktivní panel
  Výběr správné obuvi - historie obuvi, anatomie nohy, jakou obuv volit
  Cvičení pro nohy a reflexologie nohou
  Běžné problémy nohou z pohledu dermatologa - anebo co vidím ve své praxi
  Běžné léky anebo co funguje
  Neběžné léky a proč to funguje nebo nefunguje.

  Termíny a on-line přihláška ZDE                                                          

 • Kožní choroby nehtového aparátu, bradavice, kuří oka - Mudr. Jana Kafková (OV) - jaro 2019 Více zde

  Kožní choroby nehtového aparátu, bradavice, kuří oka - Mudr. Jana Kafková (Zímová), Ostrava - 990,-Kč vč. barevné dokumentace

  Obsah semináře: Anatomie nehtového aparátu, tinea pedis, deformity a barevné změny nehtu, zarůstající nehty, virové bradavice, kuří oka, benigní a maligní nádory nehtového aparátu. Diagnostika, terapie. Každý účastník obdrží certifikát a vytištěnou prezentaci s bohatou fotodokumentací. Odpovědný garant, školitel: MUDr. Jana Zímová, dr.h.c. 

  Termíny a on-line přihláška ZDE

 • Mykotické infekce pro pedikérky - Mudr. Jana Kafková (OV) - jaro 2019 Více zde

  Mykotické infekce v pedikúře - Mudr. Jana Kafková (Zímová), Ostrava - 990,-Kč vč.barevné dokumentace

  Obsah semináře: Diagnostika a problematika mykóz, včetně moha ukázek, spolupráce s lékaři, ošetření, diskuse - teorie versus praxe. Účastníci obdrží certifikát a prezentaci s bohatou fotodokumentací. Odpovědný garant, školitel: MUDr. Jana Kafková, dr.h.c.   

  Termíny a on-line přihláška ZDE 

 • DOPORUČUJEME - Metody ošetření - onycholýza a hyperkeratóza, případové studie a vč. přípravků a novinek PODOPHARM - Anna Lubecka-Detka podolog, Mgr.,ing. Aneta Oleszek (PR) Více zde

  Metody ošetření - onycholýza a hyperkeratóza, případové studie a vč. přípravků a novinek PODOPHARM - Anna Lubecka-Detka podolog, Mgr.,ing Aneta Oleszek, Praha - 990,-Kč, 9.00 - 13.00, tlumočník zajištěn.

  Mgr. Ing. Aneta Oleszek je zakladatelka a tvůrce polské profesionální značky pro pedikéry a podology PODOPHARM. Několik let se odráží její vášeň pro vytvoření inovativních produktů. Toto se velmi daří, protože přípravky získaly již mnoho prestižních oceněními.

  Během přednášky se dozvíte o příčinách onycholizy nehtů rukou a nohou a přípravcích, které s tímto problémem pomůžou. Představí inovativní globální ONYGEN® vícesložkový přípravek, který je chráněn patentem. Výrobek je bezpečný i při léčbě pacientů s diabetem.

  Anna Lubecka-Detka podolog s dlouholetými zkušenostmi, která dohlíží na praktickou stránku a vytváření nových receptůr značky PODOPHARM. Představí případové studie hyperkeratóze nohy a jak se vypořádat s rozdělením do 4 skupin suchost nohy.

  Termíny a on-line přihláška ZDE 

Nabídka produktových seminářů:

 • Produktový seminář podologické přípravky PODOPHARM vč.ukázek použití a výsledků působení (OV) - Mgr. ing. Aneta Oleszek  Více zde

  Podologické přípravky PODOPHARM vč. novinek a video ukázek ošetření a účinnosti jednotlivých přípravků - Mgr., ing, Aneta Olezsek, 16.11.2018 (9.30-12.00, 12.30-14.00) Ostrava - 500 Kč

  Obsah semináře odpoledne: Speciální odborný seminář o podologických přípravcích PODOPHARM, jejich použití na video ukázkách a výsledcích z praxe.

  Ukázka novinek a nových unikátních účinných látkách a trendech při ošetřování diabetických nohou, mykóz, změkčování kůže, zarostlých nohou atd. Seminář vede majitelka spol. PODOPHARM, držitelka certifikací, patentů a studií Mgr., inž. Aneta Oleszek.

  Termíny a on-line přihláška ZDE                                                          

Aktuální termíny, on-line přihláška Více zde

 • Podmínky pro zařazení a místa konání:

Vybírejte z top značek