SUPER AKCE - sleva 20% na PODOPHARM (PROFI balení na ič), sleva až 6.000 Kč na přístroje hadewe, platí do 20.10.!

X

Unikátní inovace v oblasti péče o chodidla a tělo - PODOPHARM SKINFLEX

Podologie je vědní obor zabývající se diagnostikou a léčbou nemocí chodidel. Je spojen s lékařstvím a týká se odborné péče o chodidla.  Podolog má vědomosti z oblasti mezi jinými: anatomie, dermatologie, ortoepie, diabetologie a angiologie.  Vyšetřuje, jak rovněž diagnostikuje a provádí odborné zákroky spojené s patologickými změnami nohou. V Německu, Rakousku a Polsku je oborem, o který se stále větší zájem, bez pochybnosti lze konstatovat, že je adeptem na profesi budoucnosti. Je to jisté dáno i šířením se civilizačních nemocí jakými jsou: cukrovka,  zvýšený arteriální tlak, obezita nebo stárnoucí společnost.

Ačkoliv, v západních státech je podologie více rozšířená, i přesto se můžou v Polsku pochlubit mnoha inovacemi v tomto oboru, kterým je například implantát pro korekci zarůstajících nehtů - drátkové špony PODOPHARM nebo řada profesionálních přípravků SKINFLEX a nově z řady PODOFLEX.

Dalším inovačním výrobkem, který byl vyvinut firmou PODOPHARM SKINFLEX je speciální krém pro suché chodidla, dlaně a tělo. Dermatologický kosmetický přípravek obsahující bohatou recepturu, kterého klíčovou složkou je 1% roztok Octenidine HCl. Octenidine, známá v lékařství substance se širokým spektrem působení a to především na grampozitivní bakterie (včetně MRSA – kmeny methicilin-rezistentních zlatých stafylokoků, Chla­mydium, Mycoplasma), jak rovněž gramnegativní. Její účinnost je rovněž i vůči virům  (Herpessimplex, HBV a HIV), kvasinkám a mykóze. Hlavní přednosti je, že nedráždí a nezpůsobuje alergickou reakci kůže, rán a sliznice. SKINFLEX je obohacen také o aktivní složky, jako  močovina (8%), která intenzivně hydratuje a změkčuje suchou a zrohovatělou kůži, zvýšením průniku ostatních aktivních složek z přípravku. D-pantenol působí hojivě a zklidňuje podrážděnou pokožku. Olej z pecek vinné révy, které jsou nebohatším zdrojem linolové kyseliny a vitamínu E, intenzivně a dlouhodobě zvlhčuje a nezanechává na pokožce mastný film, dále  zklidňuje a regeneruje podráždění.  Extrakt ze zeleného čaje, který má antioxidační vlastnosti, zpomaluje rozklad kolagenových vláken a chrání kůži před nepříznivým působením  UV záření.

Jako dermatologická konzultantka spojená s geriatrií a vysokoškolská učitelka potvrzuji účinnost působení krému SKINFLEX - a to jak mezi pracovníky zdravotnických zařízení, tak i pacienty. Mimořádnou pozornost vyžadují osoby, které nemohou přijímat jiné přípravky a to buď z důvodů onemocnění metabolizmu, např. cukrovka, jak rovněž alergiky, kterých  kůže je citlivá a vyžaduje speciální péči. Pozitivní výsledky SKINFLEX byly rovněž pozorovány v případě osob, které měly problém s kůži na kloubech loktů, kolen a chodidel.

V reakci na potřebu trhu, se řada SKINFLEX rozšířila o další přípravek obsahující inovační řešení - SKINFLEX®- TĚLOVÉ REGENERAČNÍ SÉRUM - pro každodenní péči o atopickou, suchou pokožku s tendencí se loupat. Doporučeno pro diabetiky. Unikátní patentovaná receptura séra vychází z inovativní technologie tekutých krystalů. Směs přírodních olejů jako: olej buriti, kokosový olej, olivový olej, shea máslo poskytuje pokožce hloubkovou hydrataci, měkkost, pružnost a regeneraci. Bohaté aktivní složky: šťáva z aloe, allantoin, výtažek z lékořice a vitamín F (bohatý na EMK) dokonale pečují i o nejnáročnější pokožku. Neobvyklá a jemná vůně séra zaručuje mimořádné pohodlí a pocit při použití. Nezanechává mastný film.

Mgr.Agnieszka Skiba

dermatologická konsultantka, vysokoškolská profesorka