LIGASANO bílé - krytí na rány z PUR pěny sterilní 6 x 2,5 x 0,4cm

Neohodnoceno
Značka: LIGASANO

LIGASANO® bílé sterilní je určeno na krytí rány po ošetření - hluboké ragády, hluboká kuří oka, nebo jako tamponáda (mul) na zarostlé nehty. Také na snížení tlaku a tření.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
30.7.2024
Možnosti doručení
Kód: 15375
119 Kč
LIGASANO bílé - krytí na rány z PUR pěny sterilní 6 x 2,5 x 0,4cm
Neohodnoceno
Značka: LIGASANO

Použití: Používá se po ošetření na krytí rány - hluboké ragády, hluboká kuří oka, jako tamponáda (mul) na zarostlé nehty, nebo na snížení tlaku a tření.

LIGASANO® bílé sterilní je určeno pouze k jednorázovému použití. Sterilita je zaručena pouze v případě, že je obal neporušený. LIGASANO® bílé sterilní se obvykle používá přímo na ránu, nebo do rány bez dalších opatření nebo přípravků (zejména bez mastí, výplachů atd.) – jde o tzv. suché hojení. Další opatření mohou zhoršit možný výsledek. Rány na úrovni kůže se ošetří 1-2 cm silným LIGASANO® bílé sterilní, okraje rány se překrývají 1-2 cm. Hlubší rány, vybrání a dutiny rány jsou zcela polstrovány sterilním LIGASANO® bílé. Všude musí být spolehlivý kontakt s ránou. Aby byl zajištěn, lze LIGASANO® bílé stlačovat sterilním způsobem.

Tloušťka obvazu: Měřeno od základu rány by LIGASANO® bílé sterilní mělo mít tloušťku alespoň 2 cm. Tloušťku lze také vytvořit z několika vrstev, včetně vnějšího krytí rány. Pokud se obvaz skládá z několika vrstev nebo kusů, nezapomeňte spočítat počet použitých kusů obvazu a poznamenejte si to do dokumentace k ráně, abyste mohli při výměně obvazu odstranit všechny kusy.

Intervaly výměny obvazu: 1x denně až 1x každé tři dny, nejpozději však, když je na vnější straně LIGASANO® bílé sterilní vidět první sekreční bod. V případě silně exsudujících ran to znamená několikrát denně během fáze čištění.


Co je LIGASANO?
LIGASANO® bílé je terapeuticky účinný pružný polyuretanový pěnový materiál (PUR pěna) s širokým spektrem využití pro péči o rány a prevenci.

  • Terapeutický účinek je založen na následujících třech fyzikálních principech:

1. Mechanická stimulace: V místě kontaktu s pokožkou podporuje krevní oběh, což usnadňuje přísun živin a kyslíku do ošetřované oblasti a působí preventivně na neporušené části pokožky. Zejména u neaktivních pacientů jsou podporovány snížené nebo normální funkce těla. Mechanická stimulace trvá až 3 dny, následně musí být obvazový materiál LIGASANO® bílé vyměněn.

2. Nízké tlakové napětí: Přizpůsobuje se povrchu bez tlakového působení a vyvíjí rovnoměrné, nižší tlakovou zátěž na pokožku a tělo.

3. Cílená savost: Absorbuje přebytečnou vlhkost, aniž by došlo k vysušení. Zabraňuje maceraci kůže a současně podporuje péči o pokožku.

  • Účel použití LIGASANO sterilní a nesterilní
    Podpora hojení ran sterilním použitím
    při čištění, překrývání nebo vyplňování ran, nebo nesterilním použitím jako sekundární obvaz (bez kontaktu s poraněným místem) při ošetřování ran nebo podpůrném ošetření, např. pro zmírnění tlaku, nebo preventivně jako ochrana  proti tlaku a tření.

  • Indikace:
    Při léčbě a prevenci ran, ke zmírnění tlaku, při léčbě pooperačních ran, komplikovaného hojení pooperačních ran, termických poranění (např. popáleniny, rány způsobené opařením, omrzliny). Preventivně v případech, kdy je pokožka ještě nenarušena, např. profylaktické krytí pro prevenci dekubitů díky aktivnímu umístění na LIGASANO® bílé nebo profylaktické krytí macerované kůže a opruzenin.

LIGASANO® bílé může změnit zabarvení na žluté. To neznamená žádné snížení kvality.
LIGASANO bílé se může použít u pacientů od 2 let.
Před použitím si prosím pečlivě přečtěte návod k použití LIGASANO.

Použití jako tamponáda na zarostlé nehty.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX