LIGASANO bílé - obvaz na prst z PUR pěny nesterilní 200 x 14 x 0,5cm

Neohodnoceno
Značka: LIGASANO

LIGASANO bílé nesterilní nesmí přijít do přímého kontaktu s ránou. Obvaz na prsty rukou a nohou v roli. Možno stříhat dle potřeby. Jako druhá vrstva proti tlaku a tření.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
19.6.2024
Možnosti doručení
Kód: 15215
1 459 Kč
LIGASANO bílé - obvaz na prst z PUR pěny nesterilní 200 x 14 x 0,5cm
Neohodnoceno
Značka: LIGASANO

Použití: Obvaz na prsty rukou a nohou v roli. Možno stříhat dle potřeby. LIGASANO bílé NESTERILNÍ se může použít jako obvaz, který se však nesmí dotýkat otevřené rány (bez kontaktu s poraněným místem). Může být použito jako další vrstva obvazu pro zmírnění tlaku, nebo preventivně jako ochrana  proti tlaku a tření.

LIGASANO bílé nesterilní můžete sterilizovat v autoklávu – viz návod k použití.


Co je LIGASANO?
LIGASANO® bílé je terapeuticky účinný pružný polyuretanový pěnový materiál (PUR pěna) s širokým spektrem využití pro péči o rány a prevenci.

  • Terapeutický účinek je založen na následujících třech fyzikálních principech:

1. Mechanická stimulace: V místě kontaktu s pokožkou podporuje krevní oběh, což usnadňuje přísun živin a kyslíku do ošetřované oblasti a působí preventivně na neporušené části pokožky. Zejména u neaktivních pacientů jsou podporovány snížené nebo normální funkce těla. Mechanická stimulace trvá až 3 dny, následně musí být obvazový materiál LIGASANO® bílé vyměněn.

2. Nízké tlakové napětí: Přizpůsobuje se povrchu bez tlakového působení a vyvíjí rovnoměrné, nižší tlakovou zátěž na pokožku a tělo.

3. Cílená savost: Absorbuje přebytečnou vlhkost, aniž by došlo k vysušení. Zabraňuje maceraci kůže a současně podporuje péči o pokožku.

  • Účel použití LIGASANO sterilní a nesterilní
    Podpora hojení ran sterilním použitím
    při čištění, překrývání nebo vyplňování ran, nebo nesterilním použitím jako sekundární obvaz (bez kontaktu s poraněným místem) při ošetřování ran nebo podpůrném ošetření, např. pro zmírnění tlaku, nebo preventivně jako ochrana  proti tlaku a tření.

  • Indikace:
    Při léčbě a prevenci ran, ke zmírnění tlaku, při léčbě pooperačních ran, komplikovaného hojení pooperačních ran, termických poranění (např. popáleniny, rány způsobené opařením, omrzliny). Preventivně v případech, kdy je pokožka ještě nenarušena, např. profylaktické krytí pro prevenci dekubitů díky aktivnímu umístění na LIGASANO® bílé nebo profylaktické krytí macerované kůže a opruzenin.

LIGASANO® bílé může změnit zabarvení na žluté. To neznamená žádné snížení kvality.
LIGASANO bílé se může použít u pacientů od 2 let.
Před použitím si prosím pečlivě přečtěte návod k použití LIGASANO.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX