Jak fungují ponožky se stříbrnými vlákny

Jsou dva způsoby výroby ponožek se stříbrem - používají se mikročástice stříbra nebo stříbrné vlákna

1) Mikročástice stříbra - Při tomto typu výroby nevidíte stříbro a nemůžete přesně určit míru. Je to levnější varianta a zpravidla se mikročástice praním brzy odstraní.

2) Čisté stříbrné vlákno - Používá tento typ např. značka bonnysilver, kde jsou zřetelně vidět stříbrné vlákna. Lze také přesně určit míru jejich obsahu např. 13 %, 22 %, 25 % atd. 

Jak fungují ponožky se stříbrnými vlákny

Poddajný lem ponožky (bez gumy) pomáhá zabránit problémům s krevním oběhem. Nejsou oteklé nohy nebo chodidla, protože ponožky sedí příliš těsně. Šev u prstů je přesunut ven, proto není choulostivá kůže diabetika vystavena jakémukoliv tlaku. Ponožky obsahují 13 % až 25 % čistého stříbrného vlákna, které má přirozené antibakteriální vlastnosti a odstraňuje nepříjemné pachy (způsobené bakteriemi). Stříbrná vlákna také regulují teplotu. Chladné nohy jsou v teplém prostředí, omezují pocení a brání novým plísňovým infekcím.

Ponožky Bonnysilver pro diabetiky

Nohy jsou vysoce rizikové oblasti pro někoho, kdo trpí diabetem. A proto prioritou je velmi speciální péče. Prohlídka nohou diabetika by měla být denní rutinou, hledání veškerých problémů, které mohou způsobit vážnější problémy, pokud zůstanou zanedbané. Puchýře, suchá pokožka nebo menší praskliny na nohou by nakonec mohly vést k poškození kůže a ulceraci, pokud budou přehlíženy. Když přibližně jeden z deseti diabetických pacientů trpí na vředy na nohou, je velmi důležité věnovat zvýšenou péči. Obecné principy, které je třeba dodržovat, jako každodenní mytí nohou, péče o velmi jemné osušení měkkým ručníkem především mezi prsty. Před mytím nohou vždy zkontrolujte teplotu vody a vždy se vyvarujte dalších předmětů, které mohou pálit, jako jsou elektrické přikrývky nebo sezení příliš blízko u ohně. Protože diabetes vám zanechá sníženou citlivost v nohách, je důležité zajistit, aby byly vaše boty a stříbrné ponožky pohodlné a správně seděly. Ponožky s obsahem 13-25% stříbrných vláken jsou prodyšné a vyrobené s vysokým procentním podílem česané bavlny pro zajištění pohodlí. Šev u prstů ponožky je vyroben tak, aby byl hladký a nedocházelo ke zbytečnému tření nebo tlaku, který by mohl nastat u tradičních ponožek. V ponožkách není elastan a jsou technicky navrženy pro jemný kontakt s nohou a chodidlem, aby nedocházelo k jakýmkoliv omezením krevního oběhu.

Stříbrné diabetické ponožky mají také výborné termodynamické, antimikrobiální vlastnosti pro udržení chladnějších nohou v létě a teplejších v zimě a zpomalují růst nebezpečných bakterií.

Kompletní sortiment k zakoupení naleznete zde

×

Splátková kalkulačka ESSOX