Jak správně používat frézy

Používání rotačních nástrojů - fréz, brusek, leštících kotoučků je v moderní pedikúře, manikúře nebo v nehtové modeláži nepostradatelné a mají zásadní význam pro jemné a účinné ošetření ztvrdlé kůže a nehtů. Pro volbu velikosti, typu, tvaru a průměru rotačního nástroje je rozhodující, zda se jedná o plošné, maloplošné nebo bodové ošetření nohy nebo nehtu.

Důležité instrukce pro správné používání rotačních nástrojů pro přístrojovou pedikúru:

1. Frézy, brousky, leštící kotoučky jsou v moderní pedikúře nepostradatelné a mají zásadní význam pro jemné a účinné ošetření ztvrdlé kůže a nehtů. Pro volbu velikosti, typu, tvaru a průměru rotačního nástroje je rozhodující, zda se jedná o plošné, maloplošné nebo bodové ošetření nohy nebo nehtu.

2. Důležitá je také kvalita materiálu nástrojů, která ovlivňuje brousící sílu (oděr, otěr). Záleží také na počtu otáček a velikosti struktury resp. zrna povrchu nástrojů. Drsný povrch a ostré hrany materiálu způsobují všeobecně silné obroušení.

3. Upozornění. Dodržujte správné otáčky!

U každého rotačního nástroje je nutné nepřekračovat max. otáčky doporučené prodejcem.
Doporučujeme absolvovat odborný kurz přeškolení na přístrojovou pedikúru, kde se vše dozvíte.
Obecně platí, že čím větší průměr hlavy frézy, tím menší počet otáček za minutu. Vysoký počet otáček vytváří silnou odstředivou sílu, a proto je nutné používat jen přesně vyrobené a vyvážené nástroje s velkou přesností oběhu, zaručující minimální chvění nástroje a šetrný běh ložisek v ručním dílu a mikromotoru.
Bez ohledu na to by měla být rychlost otáček redukována podle jednotlivých pedikérských prací - ošetřování ztvrdlé kůže, nehtů atd. Překračováním maximálního počtu otáček dochází k poškozování upínacího mechanismu. Prach zanesený do sklíčidla má za následek mimo jiné nedostatečné upnutí, následně prokluzování a vypadávání frézy. Před zasunutím frézy do hlavice očistěte hřídelku suchým tamponem. Používejte jen čisté frézky a čas od času očistěte hlavice (teflonové hlavice bílé, resp. hliníkové hlavice).

4. Příliš velký tlak na frézu je nepříjemný pro klienta, kůže se enormně zahřívá a může dojít k popálení. Příliš velký tlak přetěžuje mikromotor, upínací zařízení v ručním dílu, ale také frézy a brousky. Frézy a brousky zasunujte proto citlivě na doraz do sklíčidla a pracujte opatrně bez většího tlaku. Diamantové a brusné nástroje se tak méně zanáší a nesnižuje se brousící schopnost. Přesto je velmi žádoucí čistit dokonale kovové a diamantové frézy v ultrazvukovém čističi.

Sterilizační teplota při horkovzdušné sterilizaci nesmí překročit přes 180°C. Překračování této teploty vede ke ztrátě tvrdosti a tím ke snížení životnosti nástrojů. Leštící nástroje se nesmí sterilizovat nad teplotu 135°C ( sterilizace v parním sterilizátoru).

Doporučujeme používat frézy společnosti Busch (Německo) pro přístrojovou pedikúru a manikúru.

Společnost BUSCH & CO. GmbH & Co. KG je efektivní a inovativní společnost, která více než 100 let, úspěšně vyrábí rotační přesné přístroje a nástroje, které prodává po celém světě. Specializuje se na dentální frézy, frézy pro zlatníky, a zejména pak na frézy pro pedikúru a manikúru.
Absolutní  přesnost až do posledního detailu a nejvyšší kvalita jsou normy pro výrobu fréz Bush, na které se můžou zákazníci spolehnout. Frézy Busch jsou pro rychlé a šetrné ošetření, jsou určené pro ošetření mykotických nehtů a nehtů diabetických pacientů.

Nesporná výhoda fréz Bush jsou speciálně vyvinuté otvory ve frézách, které jsou zárukou pro příjemně chladný provoz. Tento unikátní systém je chráněn evropským patentem (evropský patent č. 1157627). 

Všechny frézy Busch jsou pro lékařské použití, řada Dia TWISTER je určena k ošetření diabetických pacient, jedná se o zdravotnické prostředky nesoucí označení CE.

Široký sortiment, různé hrubosti nástrojů a nekompromisní kvalita řadí tyto nástroje mezi světovou špičku v oboru, také i proto společnost hadewe doporučuje frézy Busch ke svým přístrojům.

Kompletní nabídku a sortiment fréz značky Bush pro přístrojovou manikúru a pedikúru naleznete a můžete zakoupit ZDE.

×

Splátková kalkulačka ESSOX