TIP THERM Original

Neohodnoceno
Značka: TIP THERM

TIP THERM ORIGINÁL je diagnostický přístroj pro symetrickou polyneuropatii, který zkoumá citlivost pokožky na teplotu.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
27.5.2024
Možnosti doručení
Kód: 2849
749 Kč
TIP THERM Original
Neohodnoceno
Značka: TIP THERM

TIP THERM ORIGINÁL je diagnostický přístroj pro symetrickou polyneuropatii, který zkoumá citlivost pokožky na teplotu. Byl vyvinutý, aby poskytl lékařům a pacientům pohodlnou a snadno použitelnou metodu pro testování. Funguje až do teploty 23 stupňů Celsia.

Tyto pomůcky doporučuje spol. IWGDF: International Working Group on the Diabetic Foot,  Guidelines

TIP THERM® / originál – informace o výrobku
Včasná diagnostika distální symetrické polyneuropatie testováním citlivosti na teplotu; prevence diabetické nohy.

Porucha vnímání teploty v končetinách je nejpřesvědčivějším včasným symptomem distální symetrické polyneuropatie, typického onemocnění doprovázejícího diabetes mellitus (Ziegler 1988).

Lze tak získat vzácný čas, pokud jsou vyšetření zaměřena na zjištění tohoto symptomu. Proto musí být pravidelné testování citlivosti na teplotu nezbytnou součástí základní diabetické léčby.

Tehdy se rozhoduje o osudu diabetické nohy a ne během pokročilejší léčby. Použité přístroje, postup vyšetření a motivace vyšetřujícího, to vše musí obstát vůči požadavkům, které představují každodenní chirurgické podmínky.

Přístroj
TIP THERM® je ideální pro testování citlivosti na teplotu. Není závislý na externích zdrojích napájení, je prakticky nezničitelný, snadno se s ním manipuluje a je dostatečně malý a lehký, aby se vešel do kapsy saka nebo pracovního obleku. Nejvýznamnější je však fakt, že TIP THERM® byl schválený (Spraul 1995). Díky svým fyzikálním charakteristikám zaručuje tento neuvěřitelně jednoduchý přístroj reprodukovatelné výsledky testů při okolní teplotě do 20 stupňů Celsia.

Postup vyšetření
Vyšetřující přikládá v nepravidelných intervalech dvě rovné strany na horní část nohy pacienta a ptá se, zda cítí chlad nebo ne.

Pacient by neměl tento postup vidět.  Pouze pokud pacient poskytne správné odpovědi, lze předpokládat, že vnímání teploty pacienta funguje uspokojivě. Pacienti také mohou používat TIP THERM® sami během pravidelné pedikúry.

Motivace vyšetřujícího
Objasnili jsme, že TIP THERM® efektivně podporuje prevenci diabetické nohy, využívá jednoduchý, neobvyklý postup. Pacienti budou odměněni méně infekcemi kůže, menší bolestí a nakonec i méně amputacemi a vyšší kvalitou života.

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

GIMA Monofilament ZP I. 10g
266 Kč

Diagnostický nástroj pro detekci diabetické neuropatie. Jedná se o zdravotnický...

Kód: 5523
×

Splátková kalkulačka ESSOX