ZAVŘENO OD 4.7. - 6.7. 2022. Objednávky, které dorazí od pátečního odpoledne 1.7 – až po 6. červenec, budou vyřízeny postupně od 7. 7. 2022

Chirosan Plus 1,5kg

Neohodnoceno

Koncentrovaný práškový přípravek na dezinfekci nástrojů na bázi generované kyseliny peroxyoctové

Dostupnost Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
11.7.2022
Možnosti doručení
Kód: 1564
956 Kč
Chirosan Plus 1,5kg
Neohodnoceno

Chirosan Plus je práškový dezinfekční prostředek určený k dezinfekci operačního instrumentaria, pro druhý a vyšší stupeň dezinfekce nástrojů,

Princip účinku Chirosanu Plus Aktivní látkou je in situ generovaná kyselina peroxyoctová (PAA), která je vysoce účinným antimikrobiálním činidlem. Způsobuje oxidaci buněčných membrán mikroorganismů a deaktivuje široké spektrum patogenních mikroorganismů, včetně virů a spor. Princip systémů generujících PAA spočívá v chemické reakci nosiče aktivního kyslíku s látkou, od které se mohou odštěpovat acetylové skupiny. • Přípravek obsahuje vyvážený komplex tří enzymů, které svým účinkem štěpí a rozkládají bílkoviny, tuky a cukry. • Enzymy umožňují rychlou destrukci organické zátěže a zpoma- lují růst biofilmů. Tenzidové složky rozpouští, odstraňují nečistoty, tak usnadňují čištění nástrojů a povrchů. • Inhibitory koroze chrání nástroje v průběhu dezinfekce, a tak prodlu- žují jejich životnost. Složení Aktivní látka: Generovaná kyselina peroxyoctová (1% aktivovaný roztok Chirosanu Plus obsahuje cca 2700 ppm aktivní látky). Pomocné látky: perkarbonát sodný, TAED, enzymy, aniontové povrchově aktivní látky, korozní inhibitory. Účinnost Baktericidní (vč. TBC), virucidní, fungicidní a sporicidní účinnost.

Příprava dezinfekčního roztoku Do dezinfekční nádoby přesně odměřte množství vody o teplotě 20-25 0 C. Vsypte odměřené množství prášku Chirosanu Plus dle dávkovací tabulky. Dobře rozmíchejte, přikryjte nádobu a nechejte pracovní roztok 20 minut odstát (aktivovat). Po aktivaci znovu roztok promíchejte tak, aby se prášek rozpustil. Následně je roztok připraven k použití. Pracovní roztok připravujte každou pracovní směnu čerstvý.

Oblasti použití

Chirosan Plus je určen k dezinfekci a čištění nástrojů a pomůcek bezprostředně po použití ponořením do předem připraveného pracovního roztoku. Chirosan Plus lze použít také na dezinfekci ploch otřením. Přípravek je vhodný pro dezinfekci dentálních obtiskovacích hmot, anesteziologického příslušenství, tonometrů, dýchacích masek, endoskopů, inkubátorů, apod. Chirosan Plus je materiálově kompatibilní s běžnými materiály používanými ve zdravotnické praxi. Doporučuje se na nástroje a pomůcky z chirurgické oceli, skla, plastu, pryže, porcelánu, keramiky a plexiskla.

Bezpečnostní list

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení