Parafín granulovaný levandule 1,5kg

Neohodnoceno
Značka: Medistar CZ

Jemný granulovaný parafín pro přípravu parafínových zábalů.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
30.7.2024
Možnosti doručení
Kód: 1220
439 Kč
Parafín granulovaný levandule 1,5kg
Neohodnoceno
Značka: Medistar CZ

Parafín je v granulované formě - pastilky, je sypký. Je charakterizován vysokou čistotou (obsah zbytkových olejů je menší než 0,5% - lékopisná kvalita) a nízkým bodem tání/tuhnutí (nižším než 52°C).
V kosmetické nebo zdravotnické-rehabilitační praxi se tento parafín využívá pro přípravu parafínových lázní v rámci termo-zábalových procedur (wellness, rehabilitace, kosmetika, manikúra, pedikúra, atd). Parafín je vhodný jak pro profesionální tak, domácí použití.

Pro přípravu parafínové lázně se tuhý parafín roztaví ve směsi s parafínovým olejem v poměru 1:10 (1 díl oleje na 10 dílů tuhého parafínu). Roztavení parafínu do zcela tekutého stavu lze provést buď v ohřívači parafínu nebo na vodní lázni, nejlépe při teplotě 70°-75°C. Poté se parafínová lázeň nechá zchladnout na požadovanou teplotu (nejlépe 52-53°C) a tato teplota lázně se udržuje po celou dobu provádění procedury.

Tekutá parafínová směs se pak aplikuje ve formě zábalů na požadované místo (obličej, dekolt, ruce, nohy, klouby, záda, apod.)

Aplikaci lze provádět:

  • přímým nanesením, např. pomocí štětce (potírání provést opakovaně ve 2-3 vrstvách)
  • ponořením rukou/chodidel přímo do parafínové lázně (ponoření provést opakovaně 3-4x)
  • namočením textilní roušky do lázně a následně přiložením na požadované místo (namočení provést opakovaně 2-3x)

Poté se na ošetřené místo přiloží mikroténová folie (alternativně na ruce/nohy se použije mikroténový sáček) a provede se zábal ručníkem nebo osuškou k udržení/prodloužení tepelného efektu. Zábal je vhodné ponechat po dobu cca 15-20 min.
Po ukončení celé procedury se ztuhlý parafín jednoduše odstraní (sloupne) z pokožky.

Rozehřátá parafínová směs při chladnutí předává teplo do pokožky, což způsobuje intenzivní hloubkové prohřátí. To má za následek celou řadu pozitivních procesů jako je zlepšené prokrvování, snižuje se svalové napětí, zlepšuje se pohyblivost kloubů a dostavuje se pocit úlevy a uvolnění. Procedura je vhodná zvláště v případě chronických degenerativních poruch kloubů (např. drobné klouby rukou / nohou) nebo páteře (bolesti a omezená hybnost zad). Vedle pozitivního působení na pohybové stavy má procedura také řadu pozitivních kosmetických efektů: zlepšené prokrvování, rozšíření pórů, zlepšená hydratace, detoxikace a regenerace pokožky.

Díky nízkému bodu tání/tuhnutí má tento parafín ve srovnání s konkurenčními výrobky řadu výhod:

  • k roztavení / udržování v tekuté fázi se parafín nemusí tolik zahřívat
  • jeho aplikace je možná při nižších teplotách (50-51°C)
  • je vhodný i pro aplikaci na citlivé partie (obličej, dekolt) nebo velmi citlivou pokožku - nepálí

Forma pastilek (granulí), ve které je parafín dodáván, má také řadu výhod ve srovnání s klasickou formou parafínu v deskách/plátech:

  • umožňuje rychlejší a ekonomičtější rozpouštění parafínu
  • ulehčuje manipulaci se samotným parafínem (vlastní plnění lázně, průběžné doplňování lázně nebo plnění a doplňování menších lázní)
  • bezproblémová údržba – parafínové pastilky neuvolňují (ani neobsahují) žádné prachové částečky/úlomky, které vznikají právě při lámání/řezání deskového parafínu.

Praktické doporučení:
Teplotu tání (tuhnutí) parafínové směsi lze ovlivnit (snížit) přidaním parafínového oleje.
Doporučené dávkování (poměr) je 1 díl oleje na 10 dílů tuhého parafínu : pro množství 500 g tuhého parafínu je tak optimální množství přídavku oleje 50-70 ml .
Přidání oleje má za následek nejen snížení bodu tání parafínové směsi ale také snazší (tedy rychlejší) roztavení tuhého parafínu. Po ztuhnutí je pak parafín pružnější/vláčnější a snadno se slupuje.

Upozornění:
Nadměrné přidání parafínové oleje ale není vhodné,: přebytek parafínového oleje způsobí, že parafínová směs bude příliš mastná a mazlavá (rozbředlá) a manipulace s ní bude problematická.

Obsah: 1,5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Parafín granulovaný čistý 1,5kg
Parafín granulovaný čistý 1,5kg
Momentálně nedostupné
379 Kč

Parafín granulovaný čistý 1,5kg.

Kód: 1146
Parafín granulovaný magnolie 1,5kg
439 Kč

Jemný granulovaný parafín pro přípravu parafínových zábalů.

Kód: 3531
Parafín granulovaný pomeranč 1,5kg
439 Kč

Jemný granulovaný parafín pro přípravu parafínových zábalů.

Kód: 1223
Parafín granulovaný vanilka 1,5kg
439 Kč

Jemný granulovaný parafín pro přípravu parafínových zábalů.

Kód: 1221
×

Splátková kalkulačka ESSOX